Az Akadémián eltöltött idő alatt tanultam meg a fegyelem és a kemény munka alapjait, melynek aztán egész életemben hasznát vettem.

Solti György

Pauk György kamarazene mesterkurzust tart a Zeneakadémián

2018. november 5.

A londoni Royal Academy of Music professzora kamarazene mesterkurzust tart a Zeneakadémián, 2018. december 6-8. között.

A kurzus időpontjai, helyszíne:

2018. december 6. (csütörtök), 11.00–13.00 és 14.00–17.30
2018. december 7. (péntek), 11.00–13.00 és 14.00–17.30
2018. december 8. (szombat), 11.00–13.00 és 14.00–17.30

Zeneakadémia Főépület, X. terem
(1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)

 

Jelentkezés és részvétel:

Aktív részvevők:

  • A Zeneakadémián tanuló kamaracsoportok jelentkezhetnek, a jelentkezők közül Pauk György választja ki a kurzus résztvevőit. A kurzus végleges beosztását november végén tesszük közzé.
  • Jelentkezni az alábbi online űrlapon lehet.
  • Jelentkezési határidő: 2018. november 15.

Passzív részvevők:

  • A terem befogadóképességének határáig ingyenes a belépés a kurzusokra. Előzetes jelentkezés nem szükséges.
  • A kurzusokról nem állít ki az egyetem igazolást a passzív részvevőknek.

 

A kurzus beosztása:

2018. december 6. (csütörtök), X. terem

11.00-12.00: Kökény Eszter (hegedű), Molnár Marcell (zongora)
Weiner: fisz-moll hegedű-zongora szonáta, op. 11

12.00-13.00: Gál-Tamási Anna (hegedű), Asztalos Dorottya (cselló), Richter Zsófia (zongora)
Brahms: 3. (c-moll) zongoratrió, op. 101

SZÜNET

14.00-15.00: Korb Vanessza, Hévizi Virág (hegedű), Horváth Annamária (brácsa), Kovács Anna (cselló)
Mozart: 14. (G-dúr) vonósnégyes, K. 387

15.00-16.00: Lachegyi Róza (hegedű), Márkus Ágnes (cselló), Kovács Gergely (zongora)
Brahms: 1. (H-dúr) zongoratrió, op. 8

16.30-17.30: Dósa Csenge (hegedű), Hagiwara Riku (cselló), Yui Yamane (zongora)
Mendelssohn: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 49

 

2018. december 7. (péntek), X. terem

11.00-12.00: Tóth Kristóf (hegedű), Agárdi Eszter (cselló), Szőcs Henrik (zongora)
Ravel: a-moll zongoratrió

12.00-13.00: Kökény Eszter, Dósa Csenge (hegedű), Görbicz Fülöp (brácsa), Tomasz Máté (cselló)
Beethoven: 11. (f-moll) vonósnégyes, op. 95

SZÜNET

14.00-15.00: Tóth-Csamangó Blanka (klarinét), Kovács Anna (cselló), Persányi Zsófia (zongora)
Brahms: a-moll klarinéttrió, op. 114

15.00-16.00: Korossy-Khayll Csongor (hegedű), Magyar Valentin (zongora)
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta

16.30-17.30: Li Ke (hegedű), Hotzi Mátyás (cselló), Moldoványi András (zongora)
Sosztakovics: 2. (e-moll) zongoratrió, op. 67

 

2018. december 8. (szombat), X. terem

11.00-12.00: Audur Edda Erlensdottir (klarinét), Hoang Ho Khanh Van (hegedű), Li Ke (hegedű), Szűcs Boglárka (brácsa), Kristina Vocetkova (cselló)
Brahms: h-moll klarinétötös, op. 115

12.00-13.00: Gaál Eszter, Miklós Annamária (hegedű), Vitályos Bence (brácsa), Pelle Fanni (cselló)
Beethoven: 3. (D-dúr) vonósnégyes, op. 18/3

SZÜNET

14.00-15.00: Tomasz Máté (cselló), Moldoványi András (zongora)
Brahms: 1. (e-moll) cselló-zongora szonáta, op. 38

15.00-16.00: Kondorosi Karolina (hegedű), Bodor Ágnes (cselló), Matsunaga Minami (zongora)
Sosztakovics: 2. (e-moll) zongoratrió, op. 67

16.30-17.30: Korossy-Khayll Csongor, Tóth Kristóf (hegedű), Albert Julianna (brácsa), Devich Gergely (cselló)
Beethoven: 2. (G-dúr) vonósnégyes, op. 18/2